ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Υλικό που παρήχθη ή αξιοποιήθηκε στο πλαίσιο των ΔΡΑΣΕΩΝ του 3ου ΓΕΛ Αλίμου

Εμφανίσεις: 91

Στο 3ο ΓΕΛ Αλίμου δημιουργήθηκαν 8 ομάδες δράσης  και κάθε ομάδα, με βάση τα ενδιαφέροντά της αλλά και τις ανάγκες της σχολικής μονάδας, ανέπτυξε ένα σχέδιο δράσης.

Ο πίνακας που ακολουθεί περιλαμβάνει τους τίτλους των σχεδίων, τα μέλη της ομάδας που ασχολήθηκαν με αυτά, καθώς και ο άξονας στον οποίον ανήκει το καθένα.

Μερικοί από τους τίτλος των σχεδίων δράσης αντιστοιχούν σε συνδέσμους. Κάνοντας κλικ στους συνδέσμους αυτούς μπορείτε να μεταβείτε στο υλικό που αναπτύχθηκε (αρχεία ή φάκελοι που περιέχουν αρχεία) στο πλαίσιο καθεμιάς από αυτές τις δράσεις.

ΑΞΟΝΑΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΔΡΑΣΗΣ
1. Διδασκαλία, μάθηση και αξιολόγηση «Συνάντηση» Λογοτεχνίας και Γλώσσας με τη Βιολογία
1. Διδασκαλία, μάθηση και αξιολόγηση Ήπιες και ανανεώσιμες μορφές ενέργειας
2. Σχολική διαρροή - φοίτηση Η μείωση διαρροής φοίτησης και η πορεία από το σχολείο στην αγορά εργασίας.
3. Σχέσεις μεταξύ μαθητών / μαθητριών Πρόληψη και αντιμετώπιση σχολικής βίας.
4. Σχέσεις μεταξύ μαθητών / μαθητριών και εκπαιδευτικών --
5. Σχέσεις σχολείου - οικογένειας --
6. Ηγεσία - Οργάνωση και διοίκηση της σχολικής μονάδας Αναβάθμιση και εκσυγχρονισμός της Σχολικής Βιβλιοθήκης των Ψηφιακών Μέσων και της Ιστοσελίδας του 3ου ΓΕΛ Αλίμου.
7. Σχολείο και κοινότητα Ενημερώνομαι, γίνομαι ενεργός και δημοκρατικός πολίτης.
8. Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις Σχεδιασμός και υλοποίηση επιμορφωτικών δράσεων εκπαιδευτικών
8. Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις Σχεδιασμός και υλοποίηση επιμορφωτικών δράσεων με τη μορφή της ετεροπαρατήρησης
9. Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε εθνικά και ευρωπαϊκά προγράμματα --